“Investujme do zlata!” říkají investiční odborníci

Zájem Čechů ohledně investic do zlata v poslední době velmi rychle roste. A to navzdory tomu, že cena zlata letos dosahuje opravdu maxima. Podle investičních odborníků ve věci financí žijeme téměř třicet let v takovém klidu, že se v tuto chvíli pravděpodobně jedná o ticho před bouří.
Jak už bylo uvedeno, stát žije na dluh. A nejen ten. Zadlužují se i občané. Tito budou muset dříve nebo později svoje dluhy splatit. Jenže z plateb a úroků žijí zase věřitelé.pyramida ze zlatých cihel
Co se stane, pokud stát své dluhy smaže právě inflací?
Jako vždy na toto doplatí tak zvaná střední třída. Ceny hmotných věcí porostou, ceny pozemků porostou, dále ceny uměleckých děl a v neposlední řadě ceny již zmiňovaného zlata.
Pokud nejste příznivcem investic do zlata nebo nemáte vůbec v této oblasti žádné informace, tak tu pro vás máme několik argumentů, které by vás mohly zajímat.
Co lze říci proti investicím do zlata?
Hlavní námitkou všech, kteří mají strach do zlata investovat, je tato: Zlato nenese pravidelný výnos. To je možná správný argument, ale lze s jistotou říci, že pokud své peníze tedy vložíte do banky, tak úroky, která vám banky za tyto držené finance poskytne je tak nízký, že nepokryje právě ani zmiňovanou inflaci.
vzrůstající graf

Právě na inflaci má dle odborníků vliv růst ceny zlata, která se mezi ročně dostala v tuto chvíli na nejvyšší hodnoty. Inflace byla u nás dlouhodobě mizivá a nyní roste. To bude mít brzy za následek pravděpodobně devalvaci hodnoty peněz. Naproti tomu zlato si svou hodnotu vždy uchovává. Proto je momentálně o zlato zvýšený zájem. Dokud se k obchodování používaly výhradně drahé kovy, byla inflace zcela mizivá, ale současný ekonomický světový systém k e svému fungování prostě inflaci potřebuje.
hořící peníze

Takže ještě jednou  a srozumitelně:
Nejen naše země, ale i ostatní vyspělé státy žijí na dluh. Jak už bylo řečeno, žijí tak i občané. Ti však jednou budou muset svoje dluhy splatit. Stát to vyřeší jednoduše inflací. Nebo extrémní cestou, což je měnová reforma. Znehodnocení peněz proběhlo už jednou v 90. letech. Od té doby žijeme téměř v klidu.
Co to tedy asi znamená?
 “TICHO PŘED BOUŘÍ”