Podmínky půjčení dodávkového vozu

Každý se občas dostane do situace, kdy se stěhuje nebo potřebuje převézt něco většího, třeba nějaký kus nábytku, a do jeho auta se mu prostě nevejde. Jednou z možností je zapůjčení dodávkového vozu. Méně zkušení řidiči mohou zapůjčit vůz i s řidičem. Zapůjčený vůz je možno použít i k přepravě stavebních materiálů nebo jiného zboží. Samozřejmostí u mnoha půjčoven, působících na českém trhu, je i zapůjčení mikrobusu pro přepravu osob.

dodávka slečny

Půjčovna dodávek požaduje při zapůjčení vozu u fyzických osob dva doklady totožnosti, u podnikajících fyzických osob navíc Živnostenský list. U právnických osob je to Výpis z Obchodního rejstříku, dva doklady totožnosti, příp. Plná moc k jednání jménem firmy. Skládá se vratná záloha, ta bývá ve většině případů mezi 5 a 10 tisíci korun. U vozů se většinou účtuje hodinová nebo denní sazba za zapůjčení, v případech dlouhodobého pronájmu se věc řeší individuální dohodou.

dodávka červená vw

V ceně půjčovného většinou bývá částečný nájezd kilometrů, například 500, další najeté kilometry se doplácejí. Dobrá půjčovna přistaví a odveze vůz, v ceně je i dálniční známka pro Českou republiku. Samozřejmostí je uzavřené zákonné povinné ručení í a havarijní pojištění, platné v tuzemsku i zahraničí, mnohdy i asistenční služby v případě dopravní nehody nebo poruchy vozu. Dobrá půjčovna dbá na technický stav svých vozů, kontroluje je po každém zapůjčení a dodržuje pravidelné, výrobcem vozu stanovené, servisní prohlídky.

Většina půjčoven ve snaze zlepšit svoje služby pro zákazníky nabízí například zapůjčení navigace nebo mechanizačních prostředků, nejčastěji rudlu, který ulehčí práci při manipulaci s břemeny, jejich nakládku a vyložení nebo přepravu na kratší vzdálenosti uvnitř budov. Nabízejí i další služby, související s autodopravou, stěhováním, expresní přepravou zboží nebo přepravou osob.