Hurá na koně!

Dostihové závody mají své příznivce a odpůrce. Jedni v nich vidí trápení zvířat a druzí dobrou zábavu pro koně i pro lidi. Určitě ale mají dlouhou tradici. Můžete se na ně vyšňořit, ale nemusíte. Záleží na Vás a na náladě. A taky na počasí. Někdy přeje a někdy nepřeje. Rozhodnout se můžete ale vždy až v den akce. Pokud nebydlíte moc daleko a nechcete v místě konání strávit třeba celý víkend.
V Čechách si můžete vyrazit do Prahy do Chuchle nebo do Pardubic. Velká Pardubická je asi nejznámější český dostih, který je sledován desítkami tisíc lidí a přenáší ho televize. Snad každý si vybaví aspoň jednoho vítěze, jak toho lidského, tak toho koňského. Železník a Josef Váňa to jsou pojmy, které se zapsaly do historie dostihového sportu. A nejen oni.
koňské dostihy

Jak si užít dostihy?

Kdo má koně rád, tak si dostihy určitě užije. Můžete se procházet, sledovat Vaše favority, zapříst hovor se známými a také si na nějakého favorita vsadit. Nebo outsidera, i to se Vám může vyplatit. Fandění a držení pěstí pak nabude ještě jiného rozměru a v žilách se Vám rozproudí adrenalin. Jde-li celá rodina, bude mít třeba každý favorita jiného. Děti to vezmou podle vzhledu a barvy koně, dospělí podle znalostí a stáje nebo žokeje.
závodní dráha
Nejde ani o to, zda opravdu vyhrajete, ale o to napětí a očekávání a radost ze hry. Nesázejte vysoké částky, zvláště pokud jste začátečníci. Na druhou stranu se říká, že začátečníkům štěstí přeje. Každý podle své peněženky a možností.
Někomu se možná může na první pohled zdát, že jsou dostihové závody jen pro smetánku a horních deset tisíc. Dámy v krásných šatech, kostýmcích a kloboucích, pánové v oblecích. Není tomu tak. Přijdete-li v džínách a triku, také zapadnete. Je to jen na Vás, v jakém stylu si to budete chtít užít.
Hlavně si to ale užijte! Nebývá to možná tak často a život je krátký, je třeba se bavit.

Nezařazené