I vy můžete mít krásné a zdravé nehty

Bezpochyby každá z nás chce být krásná. Zkrášlujeme se různými způsoby a ten nejčastější je líčení. Každá krásu vidí v něčem jiném, někomu se líbí výrazné líčení, barvené vlasy a třeba tetování. Někdo má zase radši přírodní líčení a přírodní přístup ke svému tělu. Ale určitě každá z nás má ráda pěkné a upravené nehty. Toho si bezpochyby každý na druhém všimne a krásné a upravené nehty udělají hned mnohem větší dojem. Někdo z nám však upřednostňuje umělé či gelové nehty a někdo zase svoje nehty a decentní vzhled. Je to vše otázka vkusu a jestli jsme spíše extravagantní výrazný typ anebo spíše ten přírodní.

nehty ruka

Možná si říkáte, že zrovna vaše nehty nejsou kvalitní a nemůžete je udržovat dlouhé a pevné, a proto raději zvolíte umělé nehty, které jsou jeden jako druhý a nezlomí se vám. Avšak problém u umělých nehtů je ten, že se vám může kdykoli ulomit a vaše nehty pak vypadají nevzhledněji než zlomený nehet u těch přírodních. A vůbec to nejhorší na umělých nehtech je to, že vám zásadně poškozují ty vaše. A péče o vlastní nehty je velmi důležitá. Za prvé při správné péči vypadají zdravě, čehož si každý všimne, a za druhé vám také dost vypovědí o svém zdraví, např. pokud vám chybí nějaký vitamín. No a pokud si stále říkáte, že vaše nehty prostě nevypadají hezky a nikdy nebyly natolik pevné, abyste se snažili o ně nějak pečovat a třeba si je lakovat, tak jste na omylu. Každý totiž může mít krásné přírodní nehty, stačí se o ně opravdu dobře starat a vyživovat je.

laky na nehty

Pokud vás trápí lámavost a nepevnost nehtů, můžete vyzkoušet doplňky stravy na zdravé a pevné nehty, které by vám měly pomoci. Na pevnost a zdravý vhled také pomůžou různé báze a vyživující laky na nehty. Je třeba se také zbavit různých zlozvyků jako je okusování nehtů. Při mytí nádobí byste měli používat rukavice, neboť vaše to nehty velmi poškozuje. Pro krásný vzhled je také třeba nehty pravidelně zapilovávat. Pokud se vám stává, že vám nevydrží lak na nehtech, doporučuje se nanášet nejdříve první ohranou vrstvu bezbarvého laku, barevného nejlépe dvě vrstvy, a nakonec krycí bezbarvý lak, který zacelí barvu. Také odlakovač moc neprospívá nehtům, proto je lepší si starý lak odpilovat, anebo používat přírodní odlakovače. Pokud chcete opravdu zdravé nehty, vyzkoušejte přírodní laky na nehty. Neobsahují žádné toxické látky a také vynikají vysokou trvanlivostí. Udělejte něco pro své nehty a dopřejte jim zaslouženou péči, protože nehty mnoho vypovídají o samotném člověku!