Jak děti tráví čas?

Všechny moderní děti už neznají to, co jsme znali my dříve. Už to dávno není o tom, že by přišlo dítě domů ze školy, udělalo si úkoly a šlo ven za svými kamarády. Dnes už je to tak, že dítě přijde domů ze školy a první co udělá je, že si sedne k telefonu a nehne se od něj do doby, dokud nedostane hlad nebo nepřijde někdo z rodičů z práce s tím, že si má jít dítě dělat úkoly.

Jsou domácnosti, kde to tímto způsobem funguje a takových domácností je čím dál více. Rozhodně to není ideální, protože dané dítě sedí celý den doma a nejde se ani nikde projít, což by mu mohlo prospět. Takové dítě by vám řeklo, že jej nebaví někde chodit, i když to může pomoci člověku s přemýšlením.

děti a telefon

Jsou i děti, které nevezmou do rukou mobilní telefon, ale jdou rovnou k počítači, na kterém jsou schopny hrát až do večerních hodin nějaké hry, které nemusí být danému dítěti nijak prospěšné.

Už najdete skutečně jen málo dětí, které si udělají úkoly a jdou ven za svými kamarády a společně vymýšlejí různé aktivity. Už se něco takového nevidí ani na vesnicích, kde bylo něco takového dříve běžné.

dítě a telefon

Všechno je to o tom, jaká je společnost v dané době. Všechno se mění a to i naše děti. Je možné, že vaše dítě je před nástupem do školy velmi komunikativní a také výřečné, ale jakmile nastoupí do školy, něco takového se změní a jen velmi těžko z něj budete dostávat nějaké informace, které dříve nebylo problém od dítěte získat.

Bohužel právě společnost, ve které se naši děti pohybují, vše ovlivňuje. Jsou maminky, které si nepřejí, aby jejich dítě bylo nějakým způsobem ovlivněno a aby to bylo ještě navíc k horšímu. Něco takového ale je opravdu jen přáním, protože něco takového rodiče příliš neovlivní. Jsou ale jiné věci, které může rodič ovlivnit a to je například to, aby se jejich dítě učilo tak, aby se mohlo dostat na rozumnou střední školu.