Máte v úmyslu změnit vnitřní dispozici vašeho domu a pořídit nové vybavení nábytkem a domácími spotřebiči, podlahovými krytinami a bytovými doplňky? Budete si najímat pro návrh vhodného řešení bytového architekta? Pak byste mu mohli jít obrazně řečeno naproti se svými rozumnými požadavky:
Vzdušnost versus praktičnost – bytoví architekti By design vám mohou navrhnout, abyste vestavěnou skříň umístili raději do předsíně nebo pod schodiště, kde jednak využijete obtížně využitelný prostor, a pak si více otevřete obytnou část domu či bytu. Tím pádem získáte více možností ke koncepci zejména vaší ložnice, kde bývají vestavěné skříně umístěné nejčastěji.
Patrová postel a psací stůl – u objektů s vyššími stropy se může vyplatit vsadit na lůžka umístěná pod stropem a umístit například psací stůl pod postel do spodní části tohoto prostoru. Můžete to koncipovat i tak, že bude pod lůžkem umístěna vestavěná skříň.
Mějte jasně rozmyšlený styl – bytový architekt se přizpůsobí vašim požadavkům, ovšem za předpokladu, že v nich budete mít jasno, alespoň co se týče stylu. Měli byste si předem rozmyslet, zda budete dávat přednost minimalismu, selskému rustikálu, retro stylu, chladné moderně s převahou skla a kovu, skandinávskému stylu atp.
Požadavky na barvy – lidé, kteří ví, jakým barvám chtějí dávat přednost, to bytovým architektům značně usnadní. Barvy se totiž vážou na nábytek, podlahové krytiny, zejména koberce, čalounění sedacích souprav, záclon a závěsů, stínící techniky (rolet a žaluzií), svítidel, malby stěn a stropů, bytových dekorací atd. Na barvách záleží víc, než si myslíte, mají velký vliv na psychiku, na naši náladu a tvůrčí schopnosti. Velmi důležité jsou také jejich vzájemné kombinace a s těmi vám už může vypomáhat bytový architekt. Může vám navrhnout i takové řešení, které vás překvapí, a s nímž jste dosud vůbec nepočítali.