Jaká prkna si pro svou terasu zvolíte vy?

http://www.kurzy.cz/zpravy/nazory/A-V-T-22004/ t-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″> Kdo z nás by si rád neodpočinul pod modrou oblohou, tím spíše, když má na dosah ruky veškerý komfort vnitřní části domu?
Řeč není samozřejmě o ničem jiném, než o terase. Právě tento přechod mezi vnitřkem domu a zahradou nabývá mezi lidmi na oblíbenosti, a proto se nelze divit tomu, že ji najdete snad u každé novostavby. A pokud u ní není právě teď, tak si buďte jistí tím, že se tam brzy objeví.
Terasu můžete využít na milión různých způsobů, a právě to je na ní tak skvělé!
jehličnan – pohled do koruny

Uvítáte ji, když si budete chtít vyjít na čerstvý vzduch, abyste si odpočinuli. Tento prostor je ideálním místem, kam si sednout na sluníčko a dát si šálek kávy.
Přijde vám vhod, pokud pracujete z domova, protože si na ní budete moci vytvořit takovou malou zahradní kancelář.
Je výborná v situaci, kdy máte malé děti – můžete ji umístit vedle kuchyně, takže zatímco si děti budou venku hrát, tak vy můžete v klidu vařit a mít je stále na očích.
A samozřejmě je naprosto nepostradatelná, když chystáte oslavu s rodinou anebo grilování s přáteli – oslavy pod širým nebem jsou nejlepší, vše potřebné budete mít ihned po ruce, a přitom u vás v domě nevznikne žádný nepořádek.
A pokud náhodou stále váháte nad tím, zda si ji pořídit, jistě vás přesvědčí i nízká pořizovací cena, tím spíše, když se nebude jednat o trvale zastřešený prostor. Navíc, celkovou cenu můžete výrazně snížit tím, že si vše zhotovíte svépomocí.
přibitá dřevěná prkna
Jestliže se rozhodnete pro stavbu, zvolte si jako stavební materiál dřevo.
Terasová prkna jsou cenově příznivá, dobře se s nimi pracuje, skvěle vypadají, jsou příjemná na dotek, a mnoho vydrží. Budou vám bez problémů sloužit dlouhé roky, tím spíše, když si zvolíte ten správný druh dřeviny, ze které budou zhotoveny. Ideální volbou jsou evropské anebo severské jehličnany, které jsou v našich klimatických podmínkách jako doma – tedy vlastně skutečně doma.