Příjemný druh oddechu

Na chvíli trochu si trochu odpočinout a vydechnout si by měl minimálně jednou denně každý. Stres je z počátku plíživý, ale jakmile se do vás pořádně zakousne, už se ho jen tak nezbavíte. Pár minut relaxace denně by ho ale mělo odehnat. V opačném případě se může stát, že se rozvine do některé z mnoha duševních poruch, například deprese nebo úzkostí, a to už rozhodně není žádná velká sranda. Metod, jak relaxovat je celá řada, ale pokud toužíte po něčem, co už je léty osvědčené a zároveň máte umělecké sklony a šikovné prsty, můžete se o svých pauzách pouštět do skládání origami.
papírová labuť

Japonské skládačky

I když se jedná o poměrně rozšířený způsob relaxace, ne každý ho musí znát. Origami je japonské umění, které je založeno na skládání papíru do rozličných tvarů, nejčastěji pak zvířat. Ze všech tvarů je nejznámější jeřáb, ale papír můžete poskládat i do jiných živočišných forem, kupříkladu do žiraf, slonů nebo dokonce ježků. Zde se ve fantazii opravdu meze nekladou. Skládání papírů do roztodivných tvarových skulptur možná nevypadá jako něco, co by vás mohlo zaujmout, ale věřte, že je to zábavná hříčka, u které si báječně odpočinete. Jakmile se vám podaří složit jeden útvar, budete se chtít pustit do dalšího. Je to skoro až návykové.
modré origami

Inspiraci

Dnes je navíc skládání origami jednodušší než kdy dříve. Existuje celá řada publikací, které nabízejí návody, jak jednotlivá zvířata správně složit. Navíc díky moderním technologiím se můžete inspirovat také na internetu. Věřte nebo ne, možností, co všechno lze složit z papírů je opravdu hodně a než se mistrovsky naučíte všechny možné varianty, nějaký ten pátek vám to určitě potrvá. Takto si můžete vytvořit celá zvířetník, který pak lze vyhodit do koše, což by byla škoda, nebo použít jako decentní ozdobu kupříkladu do vitríny v obývacím pokoji nebo ložnici. Levnější dekorace nikde neseženete.


Nezařazené