Krásné a čisté zdi

Zdi jsou v nemovitostech dost vytěžované, a proto se nám můžou zašpinit. Při malování můžete kombinovat kamenné obklady, které jsou výjimečné.

Krásné a čisté zdi

Odstranění špíny

Vzhled zdí je v nemovitosti opravdu velmi důležitý, protože zabírají obrovskou plochu. V dnešní době je dost moderní bílá barva s kombinací nějaké barevné, protože do interiéru přinese světlo a dá mu takový vzdušný vzhled. Jednotlivé místnosti používáme, s čímž se bohužel pojí riziko zašpinění a dalšího znečištění, přičemž někde je větší a jiné menší. Zákon schválnosti bývá, že se nám udělá třeba mastný flek na místě, kde to jde hodně vidět, a proto s ním musíme něco udělat.

dlaždice na zdi

U obyčejné barvy většinou jenom čistá voda nepomůže, a proto budeme muset použít něco účinnějšího. Nejdříve můžete vyzkoušet gumu, akorát dejte pozor, abyste šmouho ještě nezhoršili. Další možností je křída, které mastné nasaje a my ji potom zlehka oprášíme. Jedná babská rada říká, že můžeme použít chleba, avšak ne vždy funguje. Poslední možností je jemný smrkový papír, který však může napáchat ještě více nepěkný flek, kdy se vymalování nevyhneme.

Renovaci se nevyhneme

Někdy jsou zdi v takovém stavu, že už se s nimi toho moc dělat nedá, takže babské rady můžeme rovnou hodit za hlavu, protože to nemá většinou ani cenu zkoušet. Jestliže jsou na tom zdi opravdu špatně, kdy by se další vrstvy koupali, tak se nevyhneme ani škrábání. Rovnou si můžeme povrch zdí pěkně srovnat a dát do pořádku, aby byli hezky čisté a v dobrém stavu.

obklad kamenný

Následně si zakupte všechno potřebné vybavení i s barvou, aby nám nic nechybělo. Kromě obyčejné výmalby můžeme zvolit kamenný obklad vnitřní. Je sice dražší a náročnější na kompletaci, avšak vzhled je skutečně úplně jinde a dodá to interiéru skutečně kouzlo, protože je to hezký prvek, který běžné jen tak neuvidíme. Metr takových obkladů stojí několik stovek, což je oproti barvě dost, ale na druhou stranu kámen je skutečně hezký a vydrží mnohem déle než barva. Také není tolik náchylný třeba na odření a zároveň se jedná o pořádně tlustý materiál.