Kreativní aktivity pro děti, které byste měli o prázdninách zkusit

Tvoření cvičí děti v trpělivosti, mnohdy také jemné motorice a dodává jim inspiraci. Kromě toho jde i o kvalitně strávený rodinný čas.

Batikování triček

Byla to snad má nejoblíbenější prázdninová aktivita. Stačí koupit nebo vyřadit jedno obyčejné bílé bavlněné triko, svázat ho gumičkami a provázky, nechat pár hodin v roztoku s barvou a máme nový kousek v šatníku! Tady bude asi třeba asistence při přípravě barvy – většinou je v nich trička nutné i vyvařit. Na trhu se ale objevují novinky ve formě batikování za studena. Nemusíte se omezovat pouze na trička, můžete si nabarvit povlaky na polštáře či závěs do klubovny. Obzvláště šikovné pak potěší speciální japonská technika Schibory. 
bazalka v květináči

Vytvořte si vlastní bylinkovou zahrádku

Pokud vaše děti rády pomáhají při vaření, tento nápad se jim určitě bude líbit. Kupte semínka nenáročných bylin nebo i řeřichu a roketu – například pro využití na chlebu s máslem. V kreativitě se pak meze nekladou, místo květináčů můžete použít kdeco. Jako příklad by se daly uvést vaječné skořápky nebo kartony od vajec. Můžete také zkusit výrobu vlastní samozavlažovací nádoby z obyčejné PET lahve. Kromě toho lze také ozdobit klasické terakotové květináče barvami nebo ubrouskovou technikou.
dítě maluje

Navlékání korálků

Velmi jednoduché i pro menší děti – potřebujeme k tomu pouze korálky, provázky nebo gumičky (případně silonové vlákno) a zapínání. V závislosti na věku vybíráme i velikost korálků, v galanterii mnohdy seženeme i veliké dřevěné. Tvoření posunete o úroveň výš, budete-li navlékat na lapače snů.
lapač snů

Samotvrdnoucí hmota

Pro ty, co se rádi patlají v blátě může být odpoledne se samotvrdnoucí hmotou! Jedná se o méně náročnou formu keramiky, je k dostání v několika barvách včetně bílé a terakotové. Po vyschnutí na vzduchu může být barvená a lakovaná. Můžete si tak například vyrobit i vlastní květináče pro menší sukulenty nebo přírodní difuzéry nebo cokoli jiného, co vás napadne.
V závěru lze snad jen popřát zábavné tvoření!