Správnou rutinou ke krásné pleti

Nedokonalosti nejsou pro pleť ničím zajímavým. Ovšem s velkou částí vašich nedokonalostí můžete pracovat a při správné rutině se zbavit většiny pupínků. Přes den i přes noc se totiž zanáší do pórů nečistota, která poté kazí váš jinak dokonalý obličej.
            Důležité je se o pleť starat. Nehydratovat ji  více, než je třeba, ale v případě, že se potíte, pomůžete pleti, když ji občas opláchnete vodou. To platí i v běžný den. Stěžejní je však starost o pleť ráno a večer. Opravdu byste se měli o svůj obličej starat nejen večer po celém dni, ale také po probuzení. Stejně jako při normálním fungování, tak během spánku se pleť zanáší, a proto je třeba ráno věnovat pět minut její péči.
akné na tváři
            Nepoužívejte mnoho produktů. Osobně využívám pouze kokosový olej na odlíčení očí a vodu s tamponem na odstranění makeupu. Poté však pleť vyčistím mýdlem na obličej a následně hydratuji krémem. Bohatě vám stačí produkt na odlíčení, vyčištění, a poté krém, který se vstřebá do pleti a zjemní ji a hydratuje.
            Přírodní produkty jsou obecně pro vaši pleť šetrnější, ačkoliv chemické pomáhají také. Jakmile si však vaše pleť zvykne na chemické ošetření, po vynechání se problémy rychle navrátí. Musíte nejprve zjistit, jaký typ pleti máte a který produkt vám sedí nejlépe, jelikož se může stát, že krém na mastnou pleť té vaší uškodí, přestože typ máte stejný.
            Uděláte dobře, když nebudete často střídat produkty, ale dlouhodobě si opakovaně začnete pořizovat jeden a ten samý. Pleť na něj bude zvyklá a nebude hrozit, že by vám akorát přitížil. Také odlehčete pleti používáním podkladových bází pod makeup.
            Samozřejmě ranní rutina nemusí být složená ze stejných produktů jako ta večerní. Existují noční a denní krémy, odličovač po probuzení taktéž potřebovat nebudete. Ráno se pouze snažte pleť vyčistit a hydratovat.
ručníky a olejíček
            A důležitá rada na konec: nepoužívejte stejný ručník na ruce a na obličej. Poté se vám zbytečně zanese. Využívejte speciální ručník, kterým pleť pouze jemně vysušíte od vody.