Mexiko – pět měst, které musíte navštívit

                Mexiko je stát, který je po světě známý především svou přírodou, kuchyní a povahou místních obyvatel. Často bývá prezentováno ve filmech jako špinavá díra vhodná tak maximálně pro ukrytí zločinců z USA. Když se řekne Mexiko, tak se také většině lidí vybaví nekonečný písek pouští plných kaktusů, z nichž se vyrábí tequilla. Ano, i to je Mexiko, ale více než toto se jedná o moderní stát, kde se snoubí tradice se životem v moderním světě, moderních městech.
město tijuana

Mexico City

                Hlavním městem tohoto 125 milionového státu je Mexico City. Metropole země leží v náhorní plošině ve zhruba 2 200 metrech nad mořem. V jeho aglomeraci žije na 20 milionů lidí! Centrum města dýchá historickou koloniální architekturou. Pro návštěvu si pak vyberte spíše západní část města. Ta platí za bohatou a rozvinutou oblast. Přesto nabízí dostatek možností, jak doslova ochutnat místní kulturu. Záplava pouličních stánků s jídlem vám rozzáří den.
sopka popocatepetl

Acapulco

                Toto pacifické letovisko leží jihozápadně od hlavního města. V historii bylo součástí důležité obchodní stezky, a i proto se tak stalo pulzujícím velkoměstem s více než 600 00 obyvatel. Je učiněným rájem pro turisty, což poznáte nejen na překrásných plážích lemovaných luxusními hotely, ale i v centrum, které je protkané diskotékami, kluby a restauracemi.
volkswagen u moře

Tijuana

                Tijuana leží na hranicích s USA na severu Kalifornského poloostrova. Jde o jedno z nejznámějších měst v zemi. Blízkost amerického San Diega způsobila, že zde žije spousta amerických občanů kvůli levnému bydlení. Pouštní město má však proslulo i neblaze – jako ráj pro obchod s narkotiky.

Guadalajara

                Druhé největší město Mexika vám nabídne například nádherný hospic Cabanas, který je památkou UNESCO. Jinak se jedná o město, které patří mezi velmi kulturní. Naleznete zde velký počet klubů. Město v noci tepe hudbou a láká tak návštěvníky z koutů celého světa.

Mérida

                Mérida nepatří mezi největší města, ale je zajímavá především svou polohou. Nachází se na poloostrově Yucatán v deštném pralese. Díky tomu, že je zde krásná příroda i pláže, láká velké množství turistů. Zároveň leží stranou od bojů drogových kartelů.
 

Nezařazené