Nejoblíbenější dětští hrdinové

Děti žijí pohádkami, ať už jsou to ty čtené od rodičů, nebo pohádky v televizi, které jim dovolíme sledovat. Některé pohádky jsou stálicemi již dlouhé roky, jiné se dostávají do popředí teprve v současné době.

krteček

Krteček

Kdo z nás by neznal krtečka. Animované filmy o krtkovi, které nakreslil výtvarník Zdeněk Miler, vznikly v letech 1957 – 2002. Hlavním hrdinou pohádek je krtek, který spolu se svými kamarády prožívá různé situace, jako je hra u filmu, jízda autíčkem či povodně. Dodnes je Krteček velice oblíbenou pohádkou, kterou zná již spousta generací dětí. A tomu odpovídá i nabídka hraček. Hračky s Krtečkem prostě táhnou. Koupit můžete třeba Krtečkův obchod Chytraliska, hodinky, servírovací sady pro děti…

kočár pro popelku

Mickey mouse

Příhody pohádkové postavičky od Walta Disteye, jsou známé již od roku 1928 a sledují je děti dodnes. Trochu v jiné podobě a v jiné formě ale základní postavičky zůstávají stále stejné. Myšák Mickey, myška Minie a jejich přátelé. Z postavičky Mickey mouse se v průběhu let stal fenomén. Děti jej mají v podstatě všude, od oblečení až po hračky. V podstatě všechny předškolní děti ví, o koho jde a většinou viděli minimálně jednu pohádku s touto legendární postavičkou.

Princezny

Popelka, kráska a zvíře, Locika, Elsa, Anna, tyto princezny mají společné to, že jsou součástí animovaných filmů, které milují miliony malých holčiček po celém světě. Filmy s jejich předlohou se natáčí stále znovu, ať už v kreslené podobě, popřípadě hrané s hvězdným obsazením. Která z hvězd by si nechtěla zahrát v takové kráse, která dělá dětem radost již desítky let? Všechny tyto postavy pocházejí ze starších lidových pohádek, které se v ústní či v písemné podobě předávají již stovky let a jsou známé po celém světě. I díky tomu jsou postavičky princezen natolik oblíbené. Sehnat je můžete třeba na oblečení, v plyšové podobě, v podobě šamponu a podobně.