Počítačové hry. Zkáza nebo budoucnost?

Určitě ne. V dnešní době je zacházení s počítačem důležitou dovedností, bez které se dnes prakticky neobejdete. Je důležitá pro vaše pracovní nasazení ale i pro komunikaci v rodině, relaxaci.

U dětí je to obzvlášť kritické. V dnešní době je důležité ve správném věku začít učit děti této dovednosti. Většina pětiletých si už dnes umí najít pohádku na tabletu a ať chcete nebo ne, stává se to nedílnou součástí výchovy a vzdělávání.
holčička u pc

Dnešní počítačové i konzolové hry jsou kapitolou samy o sobě, samozřejmě i mobilní hry za nimi nezaostávají. Spousta lidí říká, že Minecraft byla jednou z prvních takových kreativních her. I když na začátku se hodně lidí smálo, že ji hrají hlavně malé děti, Minecraft zvítězil. A začal rozvíjet důležité vlastnosti dětí, jako je kreativita, postřeh, opatrnost, soustředěnost na práci. Tato hra vlastně rozvíjela všechny potřebné dovednosti k tomu, aby bylo dítě připraveno nastoupit do svého zaměstnání a tam bylo schopno řešit problémy a přijít s kreativním řešením. Například únikové hry nebo takzvané puzzles i hledání objektů rozvíjelo dovednost řešit rychle problémy. Proto se dnešní sedmiletý kluk nepozastaví nad problémem, který by těžko zvládl člověk, kterému je šedesát a nemá skoro žádné zkušenosti s těmito moderními vymoženostmi.

Nicméně, i dnešní důchodci mohou využít hry k tomu, aby se bavili, vzpomínali na mládí, učili se znovu komunikovat, rozvíjejí dávno zapomenuté reflexy a reakce.

VR hry neboli hry ve virtuální realitě jsou kapitolou samo o sobě, v posledních letech tohle patří k těm nejrozvíjenějším projektům a pár jedinců už tuto drahou sestavu najdou i u sebe doma. VR hry rozvíjí kreativitu a řešení problémů na úplně jiné úrovni, kdy je skoro všechno tak trochu reálné. Například střílení z luku rozvíjí přesnost a soustředěnost.

Nicméně VR zaznamenaly úspěch hlavně u lidí v důchodu, nebo s neschopností se dostatečně pohybovat. Takhle si mohou prakticky bez platně vyjet k moři, potápět se nebo chodit po lese. Často jsou takové VR sety dostupné právě v domovech důchodců, kde s nimi jednou týdně pod dohledem odborníků pracují. A užívají si to.
závody aut na pc

Tudíž, udělejte si svůj vlastní názor. V dnešní době jsou počítačové hry užitečné, takřka jsou základní přípravou dítěte do života. Nejkrásnější na tomto ale je, že nás to baví, milujeme to a můžeme si vybrat cokoliv co jen chceme.