Rolety den a noc nejen pro optické zvětšení místnosti

Žádná místnost není nafukovací a mnohdy v interiéru bojujeme doslova s každým centimetrem. Díky chytrým trikům ovšem můžete jakoukoliv místnost v interiéru zlepšit alespoň opticky. Jak na to, aby místnost působila vzdušnějším a prostornějším dojmem a čeho se naopak vyvarovat? I s malým prostorem se dá snadno kouzlit.

rolety v okně

Jemné a neutrální barvy jsou základ

Základním klíčem je použití jemných a neutrálních barev. To se týká jak výmalby stěn a stropu, tak i nábytku. Vsaďte na různé odstíny od jedné barvy, výsledný efekt bude naprosto fantastický. A jaké barvy jsou vhodné? Jsou to především bílá, krémová, vanilková. V malých prostorech proto raději zapomeňte na barevné stěny.

Světlá by měla být i podlaha, vyvarujte se tmavých odstínů, které by místnost jen zbytečně zmenšovaly. U nábytku pak volte odstíny světlého dřeva nebo v bílé či krémové barvě.

Stínící technika pro optické zvětšení pokoje

Hodně světla a velká okna také udělají skvělou službu. Důležitá je i volba stínící techniky. Populární jsou zatemňovací látkové rolety Den a noc. Jsou vyrobené z kvalitních látek Silk, Shine nebo Luxus o vysoké gramáži. Poskytnou vám potřebné soukromí a podle potřeby si pomocí nich můžete regulovat propustnost světla do místnosti. Vybrat si můžete hned z několika krásných odstínů.

vertikální rolety

A právě i na barvách tohoto interiérového doplňku záleží, pokud chcete, aby vaše pokoje působily větší. Zde opět platí pravidlo světlejších odstínů. Sáhněte třeba po dekoru břízy, mušle, rákosu nebo lnu. Rolety Den a noc se stanou skvělým doplňkem každého interiéru. Postarají se nejen o lepší pocit soukromí a zastínění, ale také o zajímavější design vašeho pokoje.

Pořiďte si kvalitní a designovou stínící techniku, která dodá vašemu interiéru zajímavý vzhled a zároveň i pomůže danou místnost prosvětlit a alespoň opticky zvětšit.