Sport pro zábavu, anebo pro výsledek

Platí nepsané pravidlo, že děti, které se rodí ve sportovně založených rodinách, jsou vedeny k radosti z přirozeného pohybu podobně, jako jejich rodiče. Motivace však mohou být velice různorodé a záleží vždy na tom, co je pro takovou rodinu prioritní, zda sportovní kariéra, anebo zdravotní aspekty.
tým fotbalistů
Na sport lze totiž pohlížet ze dvou úhlů: Buď jako na prostředek vyjádření vlastních pohybových schopností, anebo je nástrojem pro soutěživost. Jestliže jsou vaše ratolesti vychovávány v duchu sportovního zápolení, a upřednostňujete touhu po výhře, existuje celá řada podpůrných prostředků, jak děti motivovat. Lze k tomu využít i virtuální prostředí sportovních arén, které napodobují skutečnou basketbalovou, fotbalovou, hokejovou ligu a mnohá další odvětví, a jsou nazývána rottiserie sportem .
Pokud vám jde čistě o přiměřené pohybové aktivity, budete mít situaci mnohem snazší, neboť existuje celá řada sportů, v nichž se vám tato idea zhmotní.
baseball malá liga

Jaké sporty jsou vhodné pro děti

Dětský organismus podléhá vývojovým fázím a předpokládá se, že rodiče si tuto pravdu uvědomují. Fyzické aktivity by měly přizpůsobit rozvoji tělesných atributů v závislosti na věku a těmi základními jsou vytrvalost, obratnost a rychlost. Ve věku od 7 do 12 let volíme sporty, které korespondují s těmito vlastnostmi, teprve pak zařazujeme silová odvětví, pokud je naše ratolesti vyžadují.
Především musíme respektovat jejich vlastní individualitu, ale zároveň ji korigovat v rozumných mezích. K těm doporučovaným aktivitám patří tenis, plavání, atletické disciplíny, cyklistika, badminton, golf, stolní tenis a šerm. Z míčových kolektivních her můžeme zvolit florbal, volejbal, basketbal a fotbal. Za velmi rizikové lze naopak považovat kanoistiku na divoké vodě a hokej, přesto se těmto disciplínám věnuje značné množství mladistvých talentů.