Tenisky všech dob!

Předpokládám, že ani vy nestíháte sledovat obrovské množství nových druhů tenisek, jejich limitované kolekce a aktualizované podoby. Objevují se totiž ve světě módy opravdu snad každý týden. Ale i když nevíte, jak se udržet v obraze, je to jednoduché! Držte se opravdu klasiky! Protože existují tenisky, které vydržely zkoušku času a dokázaly, že jsou tak nadčasové, že jsou in stále i nyní. Třeba již padesát let. Jaké to jsou?

1)      ADIDAS SUPERSTAR

Tento druh tenisek si své jméno opravdu zaslouží. Jsou to totiž opravdu hvězdné boty a to nejen proto, že je nosí celebrity. Na nejvyšších příčkách se drží již téměř padesát let, přesněji od roku 1969. Tenkrát byly vyrobeny jako boty na basketbal. Tehdejší návrh kožené kotníkové tenisky s gumovou špičkou ve tvaru mušle si zamilovali nejen hráči basketbalu, ale právě celý módní svět. Tato podoba se drží dodnes, včetně gumové špičky.

2)      NIKE CORTEZ

Těmto teniskám se zase přezdívá žraloci. Tento rok se opět dostaly na výsluní a v nespočtu fotek z ulice se objevují tak často, že se není čemu divit. Tyto boty byly navrženy jako běžecký model v roce 1972. Celý tým USA je měl právě na olympiádě v Mnichově. Pokud jste viděli legendární film Forrest Gump, mohly jste je vidět i na nohách Toma Hankse. Tenisky jsou lehké a tak se těší velké oblibě.

3)      REEBOK CLASSICS

Tato bota byla odhalena v roce 1983, ihned po úspěšném modelu stejné značky, Freestyle. Bota byla sice původně také zamýšlená jako bota na běhání, ale ujala se hned jako bota na běžné nošení. Jednoduchost a čistota tohoto modelu je typickou pro značku Reebok. Prakticky nezměněné se prodávají dodnes a to hlavně mezi evropskými osobnostmi.

4)      PUMA SUEDE

Tyto boty předešly ještě všechny ty již zmíněné, protože se objevily na scéně již 1968. Opět se proslavily hlavně díky atletovi Tommie Smithovi, který vyhrál na olympiádě zlato ve sprintu na dvě stě metrů. Na stupně vítězů se postavil v těchto botách a od té doby je nosí nejen atleti, ale i rappeři a modelky.

Nezařazené