Sutaškované bytové doplňky

Kdo se doma rád obklopuje nápaditými a originálními dekoracemi, může si jako prvek do svého interiéru vytvořit dekorace podle vlastní fantazie a nápaditosti. Jedním ze způsobů, jak si takový nápaditý prvek do interiéru vyrobit podle svého, je sutaškování. Sutaškování je nenáročná technika, s pomocí které si můžeme vyzdobit všechny textilní doplňky v interiéru, nebo i jiné doplňky, podle našeho výběru a představ.
šaty s výšivkou

V říši fantazie

Tvorbě při tomto tvoření se meze nekladou a je možné využít všech našich dovedností a materiálů, které doma najdeme. Vše tedy záleží především na našich schopnostech a trpělivosti. A zároveň na naší pečlivosti, detailním spojování, fantazii a nápaditosti. S pomocí sutaškování si můžeme vytvářet nejenom originální šperky, ale také jedinečné bytové doplňky, neboť možnosti této techniky jsou neomezené. Zvolit si pro námět tvorby můžeme například nějaký dekorační prvek, který bude perfektně ladit s naším interiérem. Skvěle například vypadají sutaškovaná:
·         závaží na okrajích ubrusu
·         barevné a originální kroužky na ubrousky
·         úchvatné dekorace na polštářkách
·         úchyty na stažení závěsů na oknech
květina na kabelce

Co je sutaška

Pro úchvatnou tvorbu našich barevných dekorací jsou důležité samotné sutašky. Jsou to uzounké, látkové proužky, jaké se používají například ke zdobení krojů. Tyto sutaškové lemovky jsou rovné, hladké a lesklé jako satén. Avšak nejenom, že jsou velice tvárné, také se velmi jednoduše a snadno dají prošívat. Dnes seženeme běžně sutašky rozličných barev v obchodech s bižuterií, nebo také s výtvarnými potřebami.
Dekoraci můžeme vytvořit buďto tím, že sešijeme
·         samotné sutašky v rozličných barevných kombinacích
·         nebo můžeme do vytvářeného dekoru vpracovat různé korálky a kovové prvky
·         možností je také všít do našeho výtvoru žíhané kabošony
Pro výrobu sutašek budeme navíc potřebovat
·         jehly, které jsou různě dlouhé a silné,
·         špendlíky, které poslouží k přípravě tvaru sutašky,
·         štípací kleště,
·         speciální lepidlo na lepení bižuterie,
·         nylonové vlasce na sešívání sutašek.

Nezařazené