K čemu jsme pořád online?

V nynější době se při slově internet vybaví většině lidem sociální sítě či diskuzní fóra, tedy tak zvaná sociální média. Ty jsou opravdu jedním z výdobytků moderní doby v rámci světové informační sítě.
siluety lidí
Sociální sítě
V poslední době se stalo trendem více sledovat online videa, než používat sociální sítě. I když se zdá, že YouTube od Google upadá, není tomu tak, jak vyplývá z výše uvedeného a YouTube tedy stále válcuje v tomto směru ostatní sociální sítě.
Podle některých průzkumů bylo zjištěno, že dospělí uživatelé využívají sociální sítě ke sdílení svých vlastních výtvorů.
hrad na mobilu
Chatování
Je známo, že více, než polovina lidí připojujících se k internetu využívá pro chatování s přáteli jednu z IM aplikací.

Hry
Více, než třetina dospělých uživatelů internetu hraje na internetu hry.

Blogy
Trochu méně, než třetina uživatelů internetu pak čte různé blogy.

Seznamování
Skoro osm procent uživatelů internetu údajně považuje internet za dobré místo pro seznámení. I přes to, že si nemůžeme být jistí, koho vlastně na internetu tedy potkáváme a s kým se to seznamujeme, je osm procent, i když se to na první pohled zdá málo, poměrně vysoké číslo.

Internetové bankovnictví
Více než padesát procent uživatelů internetu používá pro komunikaci s bankou právě internetové bankovnictví, zjišťuje si informace o finančním trhu a jeho produktech a také obchoduje s akciemi.

Zprávy
Nejvíce sledovaným je na internetu počasí a následně samozřejmě zprávy a posléze sportovní zprávy.

Email
Více, než devadesát procent uživatelů internetu používá samozřejmě email.

Nákupy
Online nakupování je jedním z fenoménu dnešní doby. S tím souvisí samozřejmě i hledání informací o produktech a službách.
nákup přes pc
Je jasné, že internet v dnešní době má své místo z praktických důvodů v našich životech a není jen pro zábavu, ale kromě toho, že nám umožňuje dohledávat informace a obstarat spoustu věcí právě z domu, nás i baví. Být online znamená být v obraze a být ve spojení s přáteli! Internet je světem na dlani.