Narození dítěte je zázrak

Pokud se z vás již brzy stanou rodiče, máte již jistě teoreticky nastudováno, co všechno vás s příchodem miminka čeká. Ve skříni máte úhledně složenou výbavičku, někde v rohu hromadu jednorázových plínek, v koupelně přibyla malá vanička a dole ve sklepě je kočárek pro miminko https://zelenazirafa.cz/cs/3-kocarky. Ale žádná kniha ani internet vás nepřipraví na realitu, která s porodem nastane.

Můžete mít nastudováno vše o porodu, ale každý porod a každá rodička vnímá vše jinak. Ať strávíte na porodním sále hodinku nebo dva dny, vše se změní s prvním zabrečením novorozeňátka, na všechnu bolest maminky okamžitě zapomenou. Jinak by už žádná nechtěla mít druhé dítě.

novorozeně

Po pár dnech přijdete z porodnice domů, a s miminkem zůstanete samy, a i když se určitě babičky budou snažit pomáhat, novopečené maminky se musí naučit sžít se svým miminkem. Všechno chce svůj čas a důležité je nepropadat panice. Je třeba se naučit novým rytmům, nočnímu vstávání, brzo rannímu buzení apod. Když v této fázi mamince řeknete, že malé děti, malé starosti, velké děti, velké starosti, nebude vám věřit, protože péče o miminko ji zabere veškerý čas a může jí připadat, že nikdy nezažila tolik strachu jako nyní, jestli dělá vše správně. Ale maminky, nebojte se, vaše miminko potřebuje nakojit, přebalit, ale ze všeho nejvíc potřebuje vaši lásku.

objetí

Potřebuje být mazleno, objímáno, pusinkováno, a to bude potřebovat hodně dlouho. A bude vás potřebovat i v dospělosti, abyste mu pomohli v těžkých životních situacích, které zákonitě nastanou, i když se rodiče budou ze všech sil snažit, aby život jejich dítěte probíhal bez problémů a škobrtnutí.Být rodič, to je poznat opravdový strach a zodpovědnost za někoho jiného, za vaše dítě, které na vás bude zcela závislé hodně let. Tak si to užijte, protože není hezčí pocit, než když vás obejme vaše dítě.