Second hand

Pokud v módě rádi experimentujete a chcete být originální, sekáč je pro vás tou nejlepší volbou. Nejenže samotné vybírání těch správných kousků, je pro shopaholiky zábava, ale zároveň nemusíte mít výčitky, že jste utratili moc peněz z rodinného rozpočtu. Second handy jsou totiž šetrné jak k vaší peněžence, tak k planetě. Podporou nakupování z druhé ruky omezujete zbytečné plýtvání a odbyt velkoobchodních řetězců, kteří často preferují kvantitu nad kvalitou. Oblečení, které by dříve skončilo v popelnici, tak získá nový smysl.

modelka

Pokud jste již v minulosti sekáč zkusili a máte špatnou zkušenost, zkuste to znovu. Stejně jako u všeho v životě, i tady je třeba dávka trpělivosti, která ale růže přináší. Díky vlivu bloggerek, které často odkazují na nákup v sekáči, se trh rozšířil i na maloměsta, takže pokud nejste zrovna z Prahy, nezoufejte, jistě i u vás najdete mnohdy značkové kousky za pár kaček. Jsi začátečník a nevíš co hledat? S trochou kreativity i z „kusu hadru“ můžete vytvořit módní kousek, který vám bude leckdo závidět.

Tipy, které vám zaručeně pomůžou najít top kousky:

  • přehrabujte se

                Bohužel se v sekáči nenachází jen oblečení, které za to stojí, ale i seprané, vytahané či nějak        poškozené zboží. Proto vám nákup zabere asi víc času, než v běžném obchodě.

  • pořádně si zboží prohlédněte

                Někdy se na první pohled zdá, že kousek, který jste si vybrali, je v pořádku, ale pro jistotu si ho   pořádně prohlédněte. Jelikož se jedná o zboží, které někdo nosil, může se stát, že přehlédnete kaz.

  • nakupujte v den dodání zboží

                 V tyto dny máte největší pravděpodobnost, že si skříň doplníte o parádní kousky.

košile

  • naučte se jednoduché úpravy oblečení

                Když vám oblečení přesně nesedí, není nic jednoduššího, než si ho doma poupravit.

  • využívejte akce

                I sekáče pořádají výprodeje či jiné slovové akce, takže můžete nakoupit prakticky zadarmo.