Podle čeho si vybíráme životní partnery

Ať se nám to líbí nebo ne, ať se vás sebevíce snaží upozornit mravokárci na přednosti duchovních kvalit a lidské osobnosti, partnery pro milostný vztah si lidé vybírají především na základě vzhledu. Možná bude pro vás překvapením, že zdaleka nejde ani tak o postavu, ale o obličej. Platí to jak pro muže, tak i pro ženy. Některé drobné i větší nedostatky tělesných proporcí hýždí, břicha, boků, ramen, paží a nohou spíše přehlédneme nebo tolerujeme, než typ obličeje, jež nám nevyhovuje.
květované kraťasy

Tvář

Ženský obličej je zvláště pro muže nesmírně důležitý a znamená pro ně mnohdy větší vzrušení, než poprsí nebo pohled na obnaženou vagínu. Zejména symetrie tváře s výraznýma očima, které jsou umístěné v pozici „tak akorát“, spíše dál od sebe, menší nosík, plné růžové rty. V některých případech hraje důležitou roli i tvar lebky, dokonce mnohem více, než barva vlasů. Obecně jsou vnímány blondýnky za přitažlivější, ale především mají úspěch modré oči. „Holka modrooká“ zkrátka budí dojem větší upřímnosti a čitelnějšího nitra, než hnědooká brunetka.
videozáznam svatby
Své partnery si také hledáme v souvislosti s typologií tváře, jež nám někoho může připomínat. Může to souviset s mnoha životními vzory, co nám evokují např. sourozence, přátele, bývalé milence, nebo dokonce i nás samotné. Tvář je zkrátka základ a na mnoha příkladech z minulosti je patrné, že i hezké tvářičce se odpouštělo mnohem více negativity, než lidem pozitivnějším, ovšem škaredým.

Osobnost

Muže zajímá pochopitelně i osobnost, jenže podle statistických průzkumů teprve tehdy, upoutá li-je na první pohled ženský obličej. Tvář a osobnost pak tvoří přibližně 80 procent veškerého úspěchu a říká se, že takový partnerský vztah se muži snaží zachovat na celý život.
Oblé křivky, tělo ve tvaru přesýpacích písečných hodin, pevné poprsí, štíhlý pas a pěkně zakulacený zadeček – to vše jsou ideální tvary pro zachování plodnosti, ale vězte, že pro mnoho mužů nejsou až tak podstatné. Někteří zkrátka preferují štíhlé gazely, jiní ženy plnějších tvarů.