Vyspěte se! Otevřete okno a pustě vzduch.

Na kvalitní spánek má vliv mnoho faktorů, naše psychické rozpoložení, kvalita a tvrdost matrace, kvalita roštu, ticho, temná místnost anebo třeba právě čerstvý vzduch.
Mnoho lidí na noc zavře okna, zatáhne závěsy a jde si lehnout do malé ložnice. Během spánku si vydýchají poměrné množství kyslíku a ráno si mohou připadat neodpočatí. Vyšší koncentrace oxidu uhličitého, který vydechujeme, způsobuje nepříjemné pocity po ráno, jako jsou bolesti hlavy, pocit nevyspání a podobné příznaky.
Dítě spánek
Znáte to ze školy, úřadů, dopravních prostředcích. V zimě přijedete do místnosti, kde je vyšší koncentrace vzduchu a nedá se tam dýchat, nejraději byste vyvětrali, ale to ve většině případů není možné.
Přesně to, byť v menší míře se děje u vás doma během noci.
Možná i říkáte spát s otevřeným oknem je možná dobré, ale co zima? Pro spánek je důležité i nižší teplota, než na kterou jsme běžně zvyklí v jiným místnostech.
Obecně se udává kolem osmnácti stupňů celsia. Při této teplotě dochází k nejlepší regeneraci organismu.
Pokud nechcete v zimě topit do ulice s otevřeným oknem, existují systémy nucené ventilace. Je to efektivní způsob jak provádět výměnu vzduchu a mít tak vždy dostatek kyslíku. Tyto systémy odvádí také vlhkost. Vlhké prostředí je vodné pro tvorbu plísní a rozmnožování škodlivých bakterii.
Další velice důležité faktory jsou světelné podmínky v místnosti. Čím méně světla tím lépe, v dnešní době je všude světla víc než dost a i toto má vliv na kvalitní našeho spánku.
Otevřené okno
Kvalitní matrace a její tvrdost zvolena podle konkrétního uživatele. Co platí pro vašeho partnera, nemusí platit pro vás. Pokud se chcete kvalitně vyspat a kupujete matraci, nebojte se zvolit odlišné tvrdosti.
Dále nás může ovlivňovat stres, špatný jídelníček, nedostatek pohybu
Opravdu to vyzkoušejte a uvidíte, jestli s ráno bude cítit lépe. Dobrou noc.